Omenaa
Omenaa

Sereso girls - nastoletnie matki

Afryka/Brong Ahafo/Sereso

Sereso girl's to grupa dziewczyn, które w młodym wieku zostały matkami. Bez wykształcenia, bez wsparcia rodziny, bez funduszy, które pozwoliłyby wyżywić dzieci i je same. Finansowe wsparcie ludzi dobrej woli może zmienić ten stan. Jedna maszyna do szycia oraz szkolenie pozwoli młodej matce wykonywać jeden z najbardziej popularnych i pożądanych zawodów. Jak krawcowa, szwaczka zarobi na jedzenie i edukację dla swojego dziecka i dla siebie.

Sereso to mała, rolnicza wioska w centralnej części Ghany, którą zamieszkuje około 300 osób. W wiosce jest szkola podstawowa, z której korzystają nie tylko mieszkańcy Sereso, ale też dzieci z innych okolicznych wiosek. Prócz szkoły podstawowej i kościoła, przy którym Salezjanie prowadzą katechezy i spotkania dla dzieci, nie dzieje się nic- dzieci czeka głównie praca. A szkoła? Szkoła zazwyczaj jest w międzyczasie. Rodziny walczące o przetrwanie nie zwracają uwagi na potrzebę edukacji czy jej kontynuację, a dziewczyny pozostawione własnym decyzjom lub - co gorsza - zmuszane do sprzedawania własnego ciała, rodzą dzieci w wieku, w którym same jeszcze są dziećmi. Rodzice odcinają się od nich, a one same nie są w stanie zarobić na utrzymacie siebie i swoich dzieci, gdyż nie mają wykształcenia.

Projekt zakłada zakupienie maszyn do szycia oraz niezbędnych materiałów do nauki i wykonywania zawodu krawcowej oraz zapewnienie edukacji przedszkolnej dla dzieci na czas nieobecności matek. Ze względu na różne warunki, w jakich wykochowują się dzieci, istnieje potrzeba pokrycia kosztów opieki zdrowotnej matek i dzieci. 

Omenaa Omenaa Omenaa Omenaa Omenaa Omenaa
Omenaa

Jola Rybka

Wsparł 6 projektów
Pomógł 6 razy.

Profil ukryty
Omenaa

Aneta Szelc

Wsparł 16 projektów
Pomógł 23 razy.

Zobacz profil »
Omenaa

PiotrPrezes

Wsparł 1 projekt
Pomógł 4 razy.

Zobacz profil »
Omenaa

Aleksandra

Wsparł 9 projektów
Pomógł 11 razy.

Zobacz profil »
Omenaa

Aleksandra Ruta

Wsparł 20 projektów
Pomógł 29 razy.

Profil ukryty

Brak aktualności

Zbieramy na:
lub wprowadź kwotę Przekaż wsparcie

Omenaa Wsparło:

5 darczyńców

Promuj projekt Omenaa Udostępnij na Facebooku Omenaa Udostępnij na Google+ Omenaa Udostępnij na Twitterze